تبلیغات
ایران سنجش >>> تا پایان خط كنكور با شما هستیم - اطلاعیه سازمان سنجش درباره پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در مقطع كارشناسی ارشد

ایران سنجش >>> تا پایان خط كنكور با شما هستیم

اخبار،منابع،نمونه سوال و كارنامه كنكورهای كارشناسی،ارشد و دكترای سراسری و آزاد

 

اطلاعیه سازمان سنجش درباره پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز در مقطع كارشناسی ارشد

 

نوع مطلب :اخبار كنكور ارشد ،

نوشته شده توسط:مدیر سایت

اطلاعیه مهمی در سایت سازمان سنجش مبنی بر پذیرش بدون كنكور ن دانشجویان ممتاز و رتبه اول كارشناسی در مقطع كارشناسی ارشد سال تحصیلی 91-90 طبق ماده‌ 2آیین‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86 قرار گرفته است كه متن آن در ذیل قرار گرفته است و همچنین جهت مطالعه اصل مطلب میتوانید به لینك پایین مطلب مراجعه فرمایید.

لازم به ذكر است كه بسیاری از سؤالات داوطلبان درخصوص شرایط پذیرش بدون كنكور در این اطلاعیه پاسخ داده شده است پس توصیه آنرا به همه به خصوص كسانیكه دانشجوی ممتاز بوده اند توصیه اكید میشود :

بدین وسیله به اطلاع كلیه دانش آموختگان دوره های كارشناسی (پیوسته و ناپیوسته) مشمول آیین‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86كه دارای شرایط ذیل میباشند میرساند، این افراد بایستی براساس برنامه زمانی اعلام شده بند "ب" همین اطلاعیه جهت ثبت نام و انتخاب رشته به سایت اینترنتی www.sanjesh.org)) و جهت تحویل فرم های مربوطه طبق برنامه اعلام شده از طریق سایت سازمان سنجش آموزش كشور مراجعه نمایند.

الف) شرایط استفاده از آئین نامه:
دانشجویانی كه دارای شرایط زیر باشند می توانند از امتیاز این آئین نامه بهره مند شوند.
1ـ كارشناسی ناپیوسته: براساس بند چ آیین‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86، دانشجویان رتبه اول در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی دانشگاه محل تحصیل كه ظرف مدت حداكثر چهار نیمسال دانش‌آموخته شوند و دارای میانگین كل حداقل 17 باشند.
2ـ كارشناسی پیوسته: براساس بند ج آیین‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86، دانشجویان ممتاز كه حداكثر در مدت هشت نیمسال دانش‌آموخته شوند و به لحاظ میانگین كل جزو 10% درصد* برتر در بین دانشجویان هم رشته و هم ورودی (مجموع دوره های روزانه و شبانه) خود باشند.
* مثال: در دوره كارشناسی اگر تعداد دانشجویان هم رشته و هم ورودی‌ (مجموع دوره‌های روزانه و شبانه) 60 نفر باشد، ده درصد واجد شرایط، 6 نفر در نظر گرفته می‌شود.
ـ براساس تبصره 8 آیین‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86، در صورتی كه مقدار درصد محاسبه شده در هر یك ازدوره‌های‌تحصیلی پایین‌تر یا بالاتر عدد صحیحی نباشد، عدد مورد نظر گِرد بالا شده و به عنوان 10% ملاك عمل خواهد بود.
تبصره 1: چنانچه طول مدت تحصیل دانشجو به دلایلی كه خارج از اختیار دانشجو باشد (مانند بیماری، مرخصی تحصیلی، زایمان و موارد مشابه)، بیش از مدت ذكر شده در این آیین‌نامه بطول بینجامد، در این صورت پس از تایید و تشخیص معاونت آموزشی دانشگاه
 فارغ التحصیلی و طرح موضوع در كمیته كارشناسی مسائل استعدادهای درخشان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، پس از تایید نهایی معاونت آموزشی وزارت متبوع، استفاده از تسهیلات مربوط برای داوطلب امكان‌پذیر می‌باشد. لذا تحویل تاییدیه مورد نظر جهت جایابی و معرفی به سازمان سنجش آموزش كشور الزامی می‌باشد.
تبصره 2: طبق تبصره 4 آیین‌نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86، دانشجویان ممتاز در رشته‌هایی كه سر فصل دروس آنها طبق مصوبه شورای عالی برنامه‌ریزی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در دوره‌های كاردانی و كارشناسی ناپیوسته برای پنج نیمسال و دوره كارشناسی پیوسته برای نه نیمسال تدوین و تصویب شده است استفاده از تسهیلات مربوط برای داوطلب امكان‌پذیر می‌باشد. لذا تحویل تصویر مصوبه مربوط به رشته مورد نظر توسط دانشگاه محل فارغ التحصیلی جهت جایابی و معرفی به سازمان سنجش آموزش كشور الزامی می‌باشد.
ب) زمان ثبت نام و تحویل معرفی نامه:
1- ثبت نام و انتخاب رشته از طریق سایت اینترنتی:
از تاریخ 1/6/1390 لغایت 8/6/1390
آدرس:  www.sanjesh.org
2- تحویل معرفی نامه* و سایر مدارك به صورت حضوری:
 از تاریخ 9/6/1390 لغایت 15/6/1390
آدرس: تهران – خیابان كریمخان زند – بین خیابان سپهبد قرنی و خیابان استاد نجات الهی – پلاك 204 - سازمان سنجش آموزش كشور
* دانشجویان واجد شرایط می توانند فرم ممتازی یا رتبه اولی مربوط به خود را با انتخاب یكی از گزینه های ذیل چاپ نمایند و جهت تایید به دانشگاه فارغ التحصیلی خود مراجعه نمایند.
كارشناسی پیوسته / ممتازی □ فایل PDF      كارشناسی ناپیوسته/ رتبه اول□ فایل PDF

3- دانشگاهها موظفند فهرست اسامی و مشخصات دانشجویانی كه توسط خود دانشگاه به صورت مستقیم و به صورت مشروط پذیرش شده اند، را مطابق فرم اعلام وضعیت حداكثر تا تاریخ 15/6/1390 جهت بررسی و تایید نهایی به سازمان سنجش آموزش كشور ارسال نمایند. ضمناً در صورت عدم ارسال مدارك، سازمان سنجش آموزش كشور هیچ تعهدی نسبت به تایید دانشجویان پذیرفته شده نخواهد داشت.
تذكر 1- آن دسته از داوطلبانی كه به غیر از آزمونهای سراسری از طریق هیات علمی، جشنواره خوارزمی و ... وارد دانشگاه شده اند مجاز به ورود اطلاعات در سایت اینترنتی نیستند و می توانند با ارائه تصویر معرفی نامه مرتبط از تاریخ 9/6/1390 لغایت 15/6/1390 به صورت حضوری به سازمان سنجش آموزش كشور جهت تشكیل پرونده و تحویل مدارك مراجعه نمایند.
تذكر 2- آن دسته از داوطلبانی كه قادر به مراجعه حضوری به سازمان سنجش آموزش كشور نمی باشند بایستی مدارك خود را از طریق اداره پست به صورتی به سازمان ارسال نمایند كه مدارك مورد نظر توسط اداره پست حداكثر تا تاریخ 15/6/1390 به سازمان تحویل گردد.
پ) زمان اعلام نتایج:
 داوطلبان می توانند از تاریخ 20/6/1390 لغایت 25/6/1390 به سایت سازمان مراجعه و در صورت آماده بودن معرفی نامه خود، جهت دریافت آن به صورت حضوری به این سازمان مراجعه و جهت پذیرش و كلیه امور مربوطه به دانشگاه مراجعه نمایند.

ت) توضیحات:
1- :بدیهی است پس از انقضای مهلت مقرر برای ثبت نام هیچ گونه تقاضایی قابل پذیرش نمی باشد، لذا به داوطلبان اكیداً توصیه می شود كه در مهلت مقرر از طریق سایت سازمان مراجعه نمایند.
2- در صورت عدم تحویل اصل فرم مربوط به ممتازی یا رتبه اولی در تاریخ مذكور به سازمان سنجش آموزش كشور، موضوع به منزله انصراف داوطلب از انتخاب كدرشته محلهای انتخابی مربوط تلقی می گردد.
3- آن دسته از داوطلبانی كه در سال 89 به دانشگاهها معرفی شده اند و دانشگاهها با پذیرش آنان مخالفت نموده اند در صورت ارائه نامه كتبی عدم پذیرش به این سازمان (از دانشگاه معرفی شده) می توانند جهت ثبت نام و انتخاب رشته اقدام نمایند.
4- اولویت پذیرش در دوره تحصیلی بالاتر در همان رشته تحصیلی دوره پایین‌تر باشد، اما چنانچه رشته مذكور در دوره بالاتر وجود نداشته باشد، دانشجو در رشته مرتبط معرفی خواهد شد.
5- براساس دستورالعمل اجرایی جایابی این عزیزان، دانشجویان ممتاز دوره های روزانه و شبانه به دوره‌های روزانه و در صورت تمایل در دوره های پایین تر، دانشجویان ممتاز دوره های پیام نور به دوره‌های پیام‌نور، دانشجویان ممتاز دوره های غیرانتفاعی به دوره‌های پیام‌نور و غیرانتفاعی معرفی می‌شوند. ضمناً در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظر داوطلب و اعلام كتبی آن به سازمان سنجش آموزش كشور، پذیرش دانشجویان ممتاز در دانشگاه‌های دیگر اعم از دولتی و غیردولتی از نظر این سازمان بلامانع است.
6- دانش‌آموختگان دانشگاه جامع علمی كاربردی صرفاً می‌توانند در موسسات غیردولتی ـ غیرانتفاعی و دانشگاه پیام‌نور از تسهیلات پذیرش بدون آزمون دانشجویان ممتاز آیین نامه مذكور استفاده نمایند.
7- افراد مشمول ماده 2 آیین نامه شماره 3536/21 مورخ 31/6/86 صرفاً می توانند در سال و دوره تحصیلی بلافاصله بعدی خود از تسهیلات مربوط بهره مند شوند.

http://www.noet.ir/noet/FullStory.aspx?gid=2&id=995یکی
چهارشنبه 30 شهریور 1390 16:43
سلام من شاگرد اول هستم اما چون 7ترمه تموم کردم میرم اولویت اخر یعنی بعد بچه های بهمن 85 و مهر 86 پول پست هایی که مستقیم به دانشگاهها فرستادم هیچ سازمان سنجش که رفتم اطلاعیه زده بودن نتایج نیمه اول مهر میاد .بعدبافونت خیلی درشت تر زدن باتوجه به اینکه دانشگاهها خودشون دانشجو ممتاز گرفتن شانس جایابی کمی وجود داردددددددددددددد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
پاسخ مدیر سایت : سلام.
لطفا سوالات و مشكلاتتون را از این به بعد در انجمن و سایت جدید مطرح كنید :

www.davtalab.in
www.forum.davtalab.in

متشكرم
کیومرث
سه شنبه 29 شهریور 1390 23:25
بنده اسمم جزو 10درصد برتر دانشجویان ممتاز از طرف دانشگاه پیام نور اومده آیا تمامی کسانی که اسمشون جزو این 10درصد هستش توی ارشد پذیرش میشن؟
پاسخ مدیر سایت : سلام.
لطفا سوالات خودتون را از طریف سایت جدید و انجمن ان بپرسید :

www.davtalab.in
www.forum.davtalab.in
friend
یکشنبه 20 شهریور 1390 13:44
امروز 20 امه پس چرا خبری نیست تو سایت سنجش
باید چیکار کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ مدیر سایت : سلام.
جهت رسیدن سریعتر به پاسخ، لطفا درخواستون را در سایت زیر در بخش مرتبط با ان مطرح كنید :

http://forum.davtalab.in/

متشكرم

amir
پنجشنبه 10 شهریور 1390 00:24
در صورت اخذ پذیرش از دانشگاه موردنظر داوطلب و اعلام كتبی آن به سازمان سنجش آموزش كشور، پذیرش دانشجویان ممتاز در دانشگاه‌های دیگر اعم از دولتی و غیردولتی از نظر این سازمان بلامانع است
پاسخ مدیر سایت : ممنون از توضیحاتت
amir
سه شنبه 8 شهریور 1390 23:50
در صورت قبول شدن میتونید نرید فقط باید به صورت کتبی به سازمان سنجش اعلام کنید
پاسخ مدیر سایت : ممنون از اطلاعت
friend
سه شنبه 8 شهریور 1390 22:50
من انتخاب رشته کردم.10 تا میشد انتخاب کرد .ببینیم چی میشه دیگه.دعا کنید
پاسخ مدیر سایت : انشاالله كه به نتیجه مورد نظرت میرسی
جابر
سه شنبه 8 شهریور 1390 18:15
سلام، میخاستم ببینم كسی میتونه بصورت فرضی و آزمایشی اطلاعاتی رو وارد كنه و انتخاب رشته كنه تا بفهمه روال كار چجوریه؟ كسی این كارو كرده؟ مشكلی پیش نمیاد كه الكی بصورت فرضی انتخاب رشته بكنه كسی؟
پاسخ مدیر سایت : ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
friend
سه شنبه 8 شهریور 1390 17:44
اصلا میشه از این طرق قبول شد یا خالی بندیه؟آیا در صورت قبول شدن نرفتن محرومیت داره؟من رتبه اول روزانه هستم ولی امیدی ندارم.
پاسخ مدیر سایت : !!!!!!!
amir
سه شنبه 8 شهریور 1390 08:55
جواب سوالات:اگه کسی قبول بشه از طریق کنکور اصلی یا از طریق دانشگاه خودش و سنجش هم قبولش کنه هر جا خودش بخواد میتونه بره.فقط باید بعد از نتایج ممتازین که تا 25 اعلام میشه ویه نامه بنویسه و بگه فلان دانشگاه نمیخوام برم

پاسخ مدیر سایت : سلام امیر جان، بسیار ممنون از توضیحاتت، لطفا دوستانی كه منتظر جواب بودند هر چه سریعتر با توجه به این توضیحات انتخاب رشتشون را انجام بدهند.
محسن
سه شنبه 8 شهریور 1390 00:30
ببخشد یه سوال دیگه دارم، یكی از دوستام انتخاب رشته كرد و كد رهگیری هم دریافت كرد و پرینت رشته هاش رو هم گرفت اما تومرحله آخر دكمه پایان رو نزد.آیا اطلاعاتش بدرستی ثبت شده یا چون پایان رو نزد ثبت نامش ناقصه؟
پاسخ مدیر سایت : عموما وقتی كد رهگیری میده یعنی ثبت نام تكمیل شده، این روندی است كه همیشه سایت سنجش متذكر شده و مینوییسه ثبت نام زمان پایان یافته كه كد رهگیری بدهد.
محسن
سه شنبه 8 شهریور 1390 00:27
چی میشه درمورد 2تا سوال آخری كه دوستان مطرح كردن فردا صبح یكی زنگ بزنه سنجش و اطلاعات دقیق بگیره؟ چون آخه فردا آخرین مهلت انتخاب رشته هست منم مشكل این 2تا دوستمون رو دارم.خودمم تو شك هستم كه انتخاب رشته بكنم یا نه...
پاسخ مدیر سایت : سلام، چرا اون یه نفر خودت نباشی؟
لطفا هركی تونست جواب این سوالها را پیدا كنه همینجا اطلاع بده تا بقیه دوستان هم بتونن استفاده كنند.
وحید
دوشنبه 7 شهریور 1390 21:29
سلام، خواهش میكنم اینو خیلی زود جواب بدین خواهش میكنم...میخاستم بپرسم من شاگرد اول دانشگاه هستم(دولتی)،آیا من اگه این فرم معرفی نامه رو بفرستم و انتخاب رشته انجام بدم سهمیه شاگرد اولی در دانشگاه خودم از بین میره؟ اگر در یكی از این انتخابها قبول بشوم آیا میتونم باز بین دانشگاه خودم و اون گزینه قبول شده حق انتخاب داشته باشم و دانشگاه خودم رو انتخاب كنم؟
پاسخ مدیر سایت : سلام، متاسفانه اطلاعاتی ندارم و هرچه سریعتر یا سنجش تماس بگیرید و لطفا اگر به جواب رسیدی همینجا اعلام كن.
شهرام
دوشنبه 7 شهریور 1390 18:02
سلام سوالم اینه که اگه تو دانشگاه خودمون هم قبول شیم و تو جایابی سنجش هم قبول شیم بای کدومشو بریم؟احتمال داره مثلا سنجش دانشگاه تهران یا بهشتیو انتخاب کنه؟اونوقت مصاحبه ی هفت خان رستم نداره؟ اگه تو این فراخوان ثبت نام نکنیم تو دانشگاه خودمون پذیرش میشیم؟باتشکر
پاسخ مدیر سایت : سلام، متاسفانه اطلاعاتی در مورد سوالاتت ندارم.
به نظر من هرچه سریعتر با سازمان سنجش تماس بگیر تا بهتر راهنماییت كنند، البته احتمالا خودشون هم نمیدونند!!!

آخه اونا در مورد مسائلی كه چند سال هست دارند كار میكنند اطلاعی ندارند چه برسه به این موضوع كه امسال اولین بار مطرح شده و در حال طی مراحل موش آزمایشگاهی هست!!!

به هرحال به نتیجه خاصی رسیدی بگو تا به بقیه هم اطلاع بدیم، چون مطمئنا سوال خیلیا هست.
علی
دوشنبه 7 شهریور 1390 14:39
در هر صورت ممنونم که با سرعت خوبی پاسخ می دهید.
ولی اگه می دونستیم که چه کسی این جوابا رو می ده خیلی بهتر بود.
پاسخ مدیر سایت : خواهش میكنم، متوجه منظورتون از چه كسی نشدم؟
رعنا
دوشنبه 7 شهریور 1390 10:54
سلام - چرا بچه هایی که جزو 10% اول ورودیشون تو دانشگاه آزاد هستن نمیتونن تو این برنامه شرکت کنن؟؟
پاسخ مدیر سایت : سلام، اینو باید از سازمان سنجش و وزارت علوم بپزسید كه اگر دانشگاه ازاد مورد تایید هست پس چرا نمیتونن همچین كاری كنن.

البته دانشگاه ازاد هم در مقابل همچین شرایطی برای دانشجویان خودش ولی با مقررات مخصوص به خود داره.
علی
دوشنبه 7 شهریور 1390 10:47
با عرض سلام و خسته نباشید
نمی دونم شما چقدر مطلع هستید و می شه رو جواب های شما حساب کرد؟
اگر واقعا مطلع هستید لطفا این سوال من رو که این روال برای ما که در دانشگاه محل تحصیل خودمون پذیرش گرفتیم شامل می شود یا نه. و دیگر لازم نیست ثبت نام کنیم
مرسی
پاسخ مدیر سایت : سلام، ممنونم.
اینكه روی جواب من میشه حساب بازكرد یا نه به نظر بقیه برمیگرده!!!

ولی اگر میتونی روی جواب من جساب باز كنی باید بگم كه این با اون فرق میكنه، در این انتخاب رشته شما ده تا دانشگاه مختلف را میتونی انتخاب كنی و ممكنه در دانشگاهی بهتر از دانشگاه خودت پذیرش بگیری.
hadi
جمعه 4 شهریور 1390 22:45
سلام.می خواستم ببینم دانشجوهای دانشگاه ازاد هم كه دارای رتبه اول هستند می توانند از این فرصت استفاده كنند.با تشكر از شما.
پاسخ مدیر سایت : سلام، خیر.
نادر
جمعه 4 شهریور 1390 13:14
واایییییییی

این سیستم مزخرف من كامل نمیره
پس انتخاب رشته هم وجود داره
مرسی
پاسخ مدیر سایت : آره نادر جان.
هرچه سریعتر برو كافی نت و انجام بده.
در قسمت انتخاب رشته ده تا میتونی انتخاب كنی.
amir
جمعه 4 شهریور 1390 01:12
salam.اگه یه نفر تو یه دانشگاه پذیرفته بشه و توی سایت هم ثبت نام کنه چی میشه؟دو جا پذیرفته میشه؟
پاسخ مدیر سایت : سلام، این سؤالی هست كه خودم هم دنبالش هستم ولی هنوز به نتیجه نرسیدم، اگر جوابش را پیداكردم حتما اطلاع رسانی میكنم و از شما و سایر دوستان هم خواهشمندم اگر جوابش را میدونید در اختیار بقیه بگذارید.
نادر
پنجشنبه 3 شهریور 1390 17:00
با سلام و تشكر از جوابتون.
یه چند تا ابهام دارم:
تو سایت خود سنجش و همین چیزایی كه شما گذاشتین نوشته انتخاب رشته هست.
تو http://srv20.sanjesh.org/estd/index.php/estd/index/f
هم بالاش نوشته كد رشته محلهای مورد نظرو ... .
یعنی انتخاب رشته ای هم باید در كار باشه.
حالا مسئله اینجاست:
ایا كامپیوتر یا اینترنت من ایراد داره كه بعد از ثبت مشخصات اولیه بر میگرده به صفحه اول یا الان ثبت نام میكنیم بعدا انتخاب رشته؟؟؟؟؟؟؟
پاسخ مدیر سایت : سلام، ممنون.

من خودم انجام ندادم ولی به خاطر مشكلی كه داشتی به صورت تست ثبت نام كردم :

سه مرحله اطلاعات وارد میكنی، یعنی در هر مرحله یه سری اطلاعات میخواد و بعد مرحله بعدی تا در نهایت یك كد رهگیری بهت میده و زیر همون كد انتخاب رشته انجام میدی.

پس اگر این مراحل را نمیبینی حتما سیستمت مشكل داره.

بازم سوالی بود در خدمتم
سما
پنجشنبه 3 شهریور 1390 15:49
از راهنمای شما بسیار ممنونم
انشالله همیشه موفق باشید
پاسخ مدیر سایت : خواهش میكنم سما جان.
انجام وظیفه بود، اگر سؤال دیگری داشتی به هیچ وجه از پرسیدنش دریغ نكن
نادر
پنجشنبه 3 شهریور 1390 11:05
سلام.
این اطلاعیه مربوط به پذیرش از همون دانشگاه محل تحصیل كارشناسی خودمونه یا برای گرفتن پذیرش از سایر دانشگاه هاست؟
در ضمن من ثبت نام كردم و مشخصاتمو دادم. اما فرمی برای انتخاب رشته نیومد. ایا قراره انتخاب رشته ای هم بكنیم یا نه؟
با تشكر
پاسخ مدیر سایت : سلام
برای دانشگاه خودت كه از طریق همون دانشگاه اقدام میكنی و كارهاش را دانشگاهت انجام میده و اگر قبول شدی خودشون به سازمان سنجش اعلام میكنن و این ظرفیت اضافی برای تمام دانشگاهها هست و فكر میكنم خود سازمان سنجش به تمام دانشگاهها اعلام میكنه و بعد دانشگاهها پذیرش میكنند و به سنجش اعلام میكنند و آنها هم به شما.
سما
چهارشنبه 2 شهریور 1390 17:45
با سلام و خسته نباشید خدمت مدیر سایت و همه کسانی که اخبار به روز را در سایت قرار میدهند یه سوال داشتم آیا این قانون برای دانشجویان رتبه اول و ممتاز پیام نور هم هست ؟و اگر هست آیا باید در مقطع ارشد هم باید دانشگاه پیام نور را انتخاب کنند .ومثلاامکان رفتن به دوره های شبانه و روزانه هست یا نه . اگر زودتر جوابم را بدین ممنون میشم
پاسخ مدیر سایت : سلام سما جان
بسیار خرسندیم از اینكه توانستیم نظر شما را در مورد سایت جلب كرده و برخی از دغدغه های شما داوطلبان عزیز را رفع كنیم.

امیدواریم كه با توصیه ها و انتقادات خود هرچه بیشتر ما را در این مسیر یاری فرمایید.

در مورد سوالت به اطلاعیه مربوط بخش ت - 5 نگاه كن، كامل توضیح داده و به طور كلی دانشجویان پیام نور به پیام نور معرفی میشوند ولی چنانچه دانشگاهی به جز پیام نور، شرایط شما را پذیرفت (یعنی دانشگاههای كه تاكنون اطلاعیه پذیرش بدون كنكور آنها در سایت اعلام شده است) در صورتیكه كتبا با سازمان سنجش نامه بزنند، از نظر سازمان سنجش بلامانع است، به عبارتی برای دانشگاههای غیر از پیام نور اختیار با دانشگاه هست كه از دانشجویان پیام نور بگیرد یا نگیرد.

سؤال دیگری بود در خدمتم
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.